#1 2009-07-06 13:45:20

GM-ikiooo

S'GM/Demon

10603961
Skąd: Gł-zy
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 380
Punktów :   
Funkcja: Egz. - pozwala założyć gildię
WWW

Konkurs

Jako, że forum jako tako jest puste, proponuję wziąć udział w konkursie, aby forum wyglądało ciut lepiej. Załóżmy, że tak:

Kod:

Wpadliście raz na pomysł, by zrobić PBF'a. Założyliście forum, i działacie. Marzycie o tym, aby wasz PBF był fantastyczny, i przyciągał wiele userów.



Co byście na nim zrobili? Na czym opierał by się ten PBF? Jakie byście zrobili fora, rasy, miejsca?
Po prostu: ten post zawiera wszystkie wasze myśli na PBF'a. Te dobre i złe. Wszystko jest ważne.

Czas: do 18 lipca.


I miejsce: Czar tylko dostępny dla zwycięzcy. Złoto. Budynek.

II i III miejsca: Złoto, budynek.


Rasa: Demon
Profesja: Zabójca
Czary: Paraliż, Iluzja, Lot, Cios Węża
Specjalizacja: Okiełznanie
Mana: 50
Pomocnik: ---
Ekwipunek: Sztylety, nóż, tarcza (podczas walki), zbroja, buty, kamień cienia, kamień światła,
trzy beczki z prochem strzelniczym (w mieście), Złoty Hełm Energii 2 walki
Złoto: 16.000g
Budynek: Mieszka w ratuszu w Travical.
Wygrane walki: 0

http://img2.vpx.pl/up/20090615/userbar.png
http://img2.vpx.pl/up/20090615/firefox.png
http://img2.vpx.pl/up/20090615/stick.gif

Offline

 

#2 2009-07-06 18:27:44

Nami

Modo/Demon

13640221
Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 31
Punktów :   

Re: Konkurs

Przede wszystkim trzeba dodać tryb życia... Na forum jak na razie chodzi tylko o walkę...
Żeby to jakoś urozmaicić może dodalibyście w każdej z krain zamieszkanych przez dane istoty jakieś miejsce spotkań! Np.: może coś w stylu jakiegoś baru lub knajpy bo w końcu każdy odczuwa głód i pragnienie! Chodzi mi po prostu o takie "ludzkie" lokacje w który można się spotkać i bliżej poznać!


Wygląd: +18

Rasa: Demon
Profesja: Zabójczyni
Poziom: 1
Czary: Paraliż
Mana: 50
Pomocnik: Brak
Ekwipunek:
Sztylety, Zbroja, Buty, Tarcza, Kamień Cienia, Kamień Światła
Specjalizacja: Wyjątkowa Siła, Wyjątkowa Zręczność
Złoto: 3500$
Budynek: -
Walki:

Wygrane: 0
Zremisowane: 0
Przegrane: 0

Offline

 

#3 2009-07-06 18:34:11

Shobu

Modo/Elf

Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 176
Punktów :   

Re: Konkurs

Zgadzam się z Nami. Postacie mogłyby się dzięki temu fabularnie spotykać...


Moja karta:

Rasa:Elf
Profesja:Wojownik
Specjalizacja:Wyjątkowa siła,Opanowanie,Okiełznanie
Czary: Szał(10), Kameleon(150), Dusza(100), Broń światła(30), Kopia(50),Święta tarcza(200)
Mana: 200
Pomocnik:-------
Ekwipunek: Topór, Kamień Cienia, Zbroja, Tarcza, Jaskrawy kamień zaćmienia(2 walki)
Złoto:12.300g
Budynek:Ratusz Miejski (Molibia)
Wygrane walki:3

Offline

 

#4 2009-07-06 19:39:17

Nami

Modo/Demon

13640221
Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 31
Punktów :   

Re: Konkurs

Mam jeszcze jeden pomysł... Jeśli ktoś czyta mangę Naruto lub ogląda anime to wie czym jest Księga Bingo. Jest to spis poszukiwanych ludzi za który zabicie dostaje się nagrodę... I tu mój pomysł! Można by stworzyć naszą Księgę w której zapisane by były najlepsze/najgroźniejsze istoty za które głowy byłaby nagroda! W stworzonym odpowiednim dziale Punkt Wymiany przynosiłoby się zabite istoty z linkiem do walki i dostawałoby się nagrodę. Martwa osoba przez np. 24h leżałaby w kostnicy po czym ożyłaby i mogła znowu grać!

PS. Przydałby się sędzie do wszelkich walk bo później mogą być niepotrzebne spory! Mogę podjąć się tego wyzwania! xD

Ostatnio edytowany przez Nami (2009-07-06 19:41:28)


Wygląd: +18

Rasa: Demon
Profesja: Zabójczyni
Poziom: 1
Czary: Paraliż
Mana: 50
Pomocnik: Brak
Ekwipunek:
Sztylety, Zbroja, Buty, Tarcza, Kamień Cienia, Kamień Światła
Specjalizacja: Wyjątkowa Siła, Wyjątkowa Zręczność
Złoto: 3500$
Budynek: -
Walki:

Wygrane: 0
Zremisowane: 0
Przegrane: 0

Offline

 

#5 2009-07-06 20:17:15

Alix

Modo/Elf

Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 169
Punktów :   
Funkcja: Opiekun

Re: Konkurs

Możliwe że czegoś nie zrozumiałem ale spotykać się chyba można w "terenach poza miastem". A jeśli nie to powinno móc się tam spotkać. Trochę jestem w tyle więc się na ten temat już nie będę wypowiadał. Chciałbym wam przedstawić moje zdanie.

Przede wszystkim zmienić punkt tego forum. Nie wiem jak to opisać ale głównie chodzi o to aby pokonywać innych graczy (nudniej to już chyba być nie może). Ja bym raczej proponował grę w życie. Na początek powinno się zrobić specjalny dział z kartami postaci a tam nowi gracze opisywali swoje dzieciństwo. Np. Urodziłem się w lesie zwanym "jakoś tam"... Od najmłodszych lat uczyłem się "czegoś tam... itd. Im dłuższa opowieść tym lepiej ale jeśli komuś się nie chce to może napisać: urodziłem się tu, dorastałem tu i koniec. Przygody na forum były by kontynuacją tej opowieści. 

Druga sugestia to ten cały ekwipunek. Powiedzmy np. Shobu (dla przykładu). Shobu ma topór, rozumiem przez to że paraduje on w tym Molipsie na golasa, bez jedzenia, bez picia, żadnego noża aby oprawić upolowaną zwierzynę, żadnego krzesiwa by rozniecić ogień. Jeżeli tu się tylko walczy to to wszystko nie jest potrzebne ale jeśli miała by być gra w życie to trzeba by dodać.

Po trzecie te gildie... Według mnie lepiej by było aby zamiast tych gildi porobić miasta. Molipsie to kraj tak? W kraju powinno być chyba kilka miast. Np. 5. W karzdym kraju byli by królowie którzy by podpisywali sojusze itd. Mogły by być wojny między tymi miastami i wtedy na jakieś miejscówce walczyli by wszyscy. Mam taki pomysł ale niezbyt dopracowany aby walki kontrolował MG (mistrz gry), co prawda to jest na wielu PBF'ach ale chodzi mi o jakiś system. Np. walczy 6 osób. Każda pisze kolejno co robi. Atak, obrona itd. MG gdy już wszyscy napiszą po poście mówi co się udało co nie i wtedy od początku wszyscy piszą i MG znów podsumowuje. Problem w tym że jak jakiś gracz nie odpisze ten 6 będzie musiał czekać kilka dni aż przyjdzie jego kolej dlatego mogą być problemy bo ja bym na pewno nie czekał.

Jeżeli by wprowadzić to życie to poziomy są bez sensu. W ogóle te poziomy według mnie to głupota. Jeżeli wszyscy na forum będą mieli 14 lvl i przyjdzie nowy gracz to on na pewno nikogo nie pokona więc będzie miał ten 1 poziom albo do czasu przyjścia nowego gracza albo do usranej śmierci. Albo autor nie do końca to przemyślał albo kryje się za tym jakieś nieokiełznane diaboliczne wyjaśnienie którego pewnie mi nie wyjawicie.

A i ostatnia sprawa. "Smoking/suknia ślubna [...] 10.000g". A się ubawiłem . Jeśli mi powiecie że potrzeba 10000 kasy na jakiś marny ślub to się zaraz zsikam. Ślub powinien być darmowy. Nie wiem jakie to czasy ale patrząc na zamki w tle to nie współczesność a dawniej kobiecie wystarczył ksiądz aby wziąć ślub z mężczyzną. Myślicie że chłopi się się nie żenili. Bo takiej sumy na pewno by nie uzbierali.

To tyle. Mam nadzieje że przemyślicie to i jeśli się uda to wprowadzicie ale to już wy musicie ustalić.


Rasa: Elf
Profesja: Zabójca
Specjalizacja: Wyjątkowa zręczność, Włamywanie się
Czary: Paraliż [40], Cios Węża [50], Lot [20], Iluzja [30], Trujący pocisk [80], Płaszcz [10]
Mana: 100
Pomocnik: ---
Ekwipunek:
-Przy sobie: Sztylety, Nóż, Buty, Zbroja, Pierścień Feniksa|3 walki,
Księżycowa żelazna zbroja|3 walki

-Używane podczas bitew: Tarcza
Złoto: 28.499g
Budynek: ---
Wygrane walki: 1

Offline

 

#6 2009-07-06 22:04:24

Nami

Modo/Demon

13640221
Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 31
Punktów :   

Re: Konkurs

Po długich i głębokich przemyśleniach całkowicie zgadzam się z przedmówcą! Zobaczymy jednak co na to powie nasz ADMIN!

PS. Mam jeszcze jeden pomysł... Może nie jest odpowiedni do tego typu PBF'a ale cóż...
Myślę nad stworzeniem "bonusowego" smoka... Te wielkie gady dostępne są od 30lvl więc trzeba będzie się natrudzić! Przejdźmy do szczegółów:

http://img44.imageshack.us/img44/1401/5lich2.gif
Dracolich


Dracolich - smok, którego możemy otrzymać uśmiercając posiadanego chowańca na Ołtarzu Ofiarnym za pomocą magicznej broni, stworzonej z siedmiu fragmentów Ostrza Ofiarnego.

http://img127.imageshack.us/img127/5338/altar.gif
Ołtarz Ofiarny - Siedem fragmentów Ostrza Ofiarnego posłuży do stworzenia magicznej broni. Możesz użyć jej, by zgładzić wybranego gada, który odrodzi się jako potężny Dracolich.

http://img43.imageshack.us/img43/7325/11222841.gif
Ostrze Ofiarne - Ostrze ofiarne jest nam potrzebne do stworzenia Dracolich'a, inaczej zwanego nieumarłym. Aby stworzyć tego smoka potrzebujemy 7 różnych części ostrza ofiarnego. Rozsiane są one po całym Molipsie. Znajdą je nieliczni i najbardziej wytrwali!

Ostatnio edytowany przez Nami (2009-07-06 22:29:21)


Wygląd: +18

Rasa: Demon
Profesja: Zabójczyni
Poziom: 1
Czary: Paraliż
Mana: 50
Pomocnik: Brak
Ekwipunek:
Sztylety, Zbroja, Buty, Tarcza, Kamień Cienia, Kamień Światła
Specjalizacja: Wyjątkowa Siła, Wyjątkowa Zręczność
Złoto: 3500$
Budynek: -
Walki:

Wygrane: 0
Zremisowane: 0
Przegrane: 0

Offline

 

#7 2009-07-07 08:59:02

Shobu

Modo/Elf

Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 176
Punktów :   

Re: Konkurs

Alix ma rację co do trybu życia. W początkowym ekwipunku,powinno być jeszcze chociaż ubranie i nóż. Pomyślałem jeszcze o urozmaiceniu gry. Dodaniu większej ilości chowańców,miast itp. itd. A co do poziomów to pomyślałem,że nie tylko wygrane walki powinny się liczyć. Poziom jest dwa razy mniejszy od liczby wygranych walk... To może niech będzie 4 razy mniejszy od liczby przegranych walk? Doświadczenie zdobywa się w walce niezależnie czy się wygra czy przegra. Na dodatek przez czas tworzenia miast można przecież spotykać się w terenach poza miastem...

Ostatnio edytowany przez Shobu (2009-07-07 09:01:25)


Moja karta:

Rasa:Elf
Profesja:Wojownik
Specjalizacja:Wyjątkowa siła,Opanowanie,Okiełznanie
Czary: Szał(10), Kameleon(150), Dusza(100), Broń światła(30), Kopia(50),Święta tarcza(200)
Mana: 200
Pomocnik:-------
Ekwipunek: Topór, Kamień Cienia, Zbroja, Tarcza, Jaskrawy kamień zaćmienia(2 walki)
Złoto:12.300g
Budynek:Ratusz Miejski (Molibia)
Wygrane walki:3

Offline

 

#8 2009-07-07 15:27:37

Dash

Elfi Mędrzec

Zarejestrowany: 2009-06-12
Posty: 26
Punktów :   
Funkcja: Udziela pomocy w chacie mędrca

Re: Konkurs

Ale nie zbyt ma racje co do smoka bo ten pomysl to bedzie plagiat.


Rasa: Elf
Profesja: Łucznik
Poziom: 1
Czary: Płonąca strzała
Mana: 50
Pomocnik: ---
Ekwipunek: Łuk
Złoto: 5.200g
Budynek: ---
Wygrane walki: 0

Offline

 

#9 2009-07-07 15:32:01

Alix

Modo/Elf

Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 169
Punktów :   
Funkcja: Opiekun

Re: Konkurs

Według mnie smok powinien być jeden. Znaczy jeden rodzaj. Smok to smok co znaczy smok od 30 poziomu. Trochę dziwne. To tak jak by na koniu można było jeździć po ukończeniu 60 roku życia.


Rasa: Elf
Profesja: Zabójca
Specjalizacja: Wyjątkowa zręczność, Włamywanie się
Czary: Paraliż [40], Cios Węża [50], Lot [20], Iluzja [30], Trujący pocisk [80], Płaszcz [10]
Mana: 100
Pomocnik: ---
Ekwipunek:
-Przy sobie: Sztylety, Nóż, Buty, Zbroja, Pierścień Feniksa|3 walki,
Księżycowa żelazna zbroja|3 walki

-Używane podczas bitew: Tarcza
Złoto: 28.499g
Budynek: ---
Wygrane walki: 1

Offline

 

#10 2009-07-07 18:20:31

Nami

Modo/Demon

13640221
Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 31
Punktów :   

Re: Konkurs

Dash, skoro jesteś Mini Admin to wybierz kilku modów na sędzię w walkach bo moim zdaniem takie zwykłe walki są pełne chaosu i każdy będzie pisał tak żeby wygrać! (To są tylko moje przypuszczenia.)


Wygląd: +18

Rasa: Demon
Profesja: Zabójczyni
Poziom: 1
Czary: Paraliż
Mana: 50
Pomocnik: Brak
Ekwipunek:
Sztylety, Zbroja, Buty, Tarcza, Kamień Cienia, Kamień Światła
Specjalizacja: Wyjątkowa Siła, Wyjątkowa Zręczność
Złoto: 3500$
Budynek: -
Walki:

Wygrane: 0
Zremisowane: 0
Przegrane: 0

Offline

 

#11 2009-07-07 18:29:28

Alix

Modo/Elf

Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 169
Punktów :   
Funkcja: Opiekun

Re: Konkurs

Zgadzam się z nami w 100%. Nie wiem jak wy to robicie ale ja bez sędziego napisał bym: "zachodzę cię od tyłu i zabijam". Nie dość że na forum są tylko walki to nawet one nie są zbyt perfekcyjne.


Rasa: Elf
Profesja: Zabójca
Specjalizacja: Wyjątkowa zręczność, Włamywanie się
Czary: Paraliż [40], Cios Węża [50], Lot [20], Iluzja [30], Trujący pocisk [80], Płaszcz [10]
Mana: 100
Pomocnik: ---
Ekwipunek:
-Przy sobie: Sztylety, Nóż, Buty, Zbroja, Pierścień Feniksa|3 walki,
Księżycowa żelazna zbroja|3 walki

-Używane podczas bitew: Tarcza
Złoto: 28.499g
Budynek: ---
Wygrane walki: 1

Offline

 

#12 2009-07-07 23:06:49

Dash

Elfi Mędrzec

Zarejestrowany: 2009-06-12
Posty: 26
Punktów :   
Funkcja: Udziela pomocy w chacie mędrca

Re: Konkurs

Dobra kto chetny najlepiej 2 osoby.


Rasa: Elf
Profesja: Łucznik
Poziom: 1
Czary: Płonąca strzała
Mana: 50
Pomocnik: ---
Ekwipunek: Łuk
Złoto: 5.200g
Budynek: ---
Wygrane walki: 0

Offline

 

#13 2009-07-08 08:05:16

Nami

Modo/Demon

13640221
Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 31
Punktów :   

Re: Konkurs

Ja jestem chętna...


Wygląd: +18

Rasa: Demon
Profesja: Zabójczyni
Poziom: 1
Czary: Paraliż
Mana: 50
Pomocnik: Brak
Ekwipunek:
Sztylety, Zbroja, Buty, Tarcza, Kamień Cienia, Kamień Światła
Specjalizacja: Wyjątkowa Siła, Wyjątkowa Zręczność
Złoto: 3500$
Budynek: -
Walki:

Wygrane: 0
Zremisowane: 0
Przegrane: 0

Offline

 

#14 2009-07-08 10:07:07

Shobu

Modo/Elf

Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 176
Punktów :   

Re: Konkurs

Ja także.



EDIT:

Chciałem dodać nową rasę:

Syren-Waleczny,Sprawiedliwy
Syreni to mistyczni ludzie wód. Mają skrzela i płuca więc potrafią oddychać w wodzie jak i na lądzie. Zamiast nóg mają rybie ogony więc są świetnymi pływakami. Syreni cenią przede wszystkim sprawiedliwość. Nie cierpią demonów niszczących ich miast i chciwych krasnoludów. Zawsze walczą o swoje i są jedynymi godnymi zaufania stworzeniami.

Ostatnio edytowany przez Shobu (2009-07-08 10:23:19)


Moja karta:

Rasa:Elf
Profesja:Wojownik
Specjalizacja:Wyjątkowa siła,Opanowanie,Okiełznanie
Czary: Szał(10), Kameleon(150), Dusza(100), Broń światła(30), Kopia(50),Święta tarcza(200)
Mana: 200
Pomocnik:-------
Ekwipunek: Topór, Kamień Cienia, Zbroja, Tarcza, Jaskrawy kamień zaćmienia(2 walki)
Złoto:12.300g
Budynek:Ratusz Miejski (Molibia)
Wygrane walki:3

Offline

 

#15 2009-07-08 17:34:14

Nami

Modo/Demon

13640221
Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 31
Punktów :   

Re: Konkurs

Świetny pomysł ale czegoś tu brakuje... Jeśli syreny będą miały/mieli ogony to nie będą mogły/mogli wyjść na ląd! Sprawi to że staną się najsłabszą rasą w grze! Lepiej byłoby gdyby podczas wychodzenia na ląd pojawiały im się nogi lub po prostu miały/mieli je cały czas!

Obrazek:
http://media.animevice.com/uploads/0/1614/74238-arlong_large.png


Wygląd: +18

Rasa: Demon
Profesja: Zabójczyni
Poziom: 1
Czary: Paraliż
Mana: 50
Pomocnik: Brak
Ekwipunek:
Sztylety, Zbroja, Buty, Tarcza, Kamień Cienia, Kamień Światła
Specjalizacja: Wyjątkowa Siła, Wyjątkowa Zręczność
Złoto: 3500$
Budynek: -
Walki:

Wygrane: 0
Zremisowane: 0
Przegrane: 0

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ktk2010.pun.pl www.bmwteam.pun.pl www.powerrangers.pun.pl www.majowie.pun.pl www.flatron5on5.pun.pl