#1 2009-08-22 13:45:11

Alix

Modo/Elf

Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 169
Punktów :   
Funkcja: Opiekun

Doświadczenie postaci i GM

Nie wiem do końca jak opisać ten pomysł więc moja wypowiedź może być trochę nie zrozumiała ale postaram się jak najlepiej.

1. Na początek chciałbym wnieść o to aby Specjalizacji nie można było sobie wybrać a już na pewno nie kupić. To znaczy wybór trochę ograniczyć (dalej opisze) a kupno to już w ogóle. Według mnie specjalizacja to powinno być coś wyjątkowego. To w czym jesteśmy najlepsi a nie można być najlepszym we wszystkim. Poza tym one nie pasują do siebie. Rasy nie są aż tak dobrze opisane ale z awatarów wnioskuje że są one silnymi, wielkimi bykami a (dla przykładu) achmed ma specjalizacje: Finansowanie, Opanowanie, Wyjątkowa Siła, Wyjątkowa Zręczność, Okiełznanie, Włamywanie Się. Rozumiem że są takie rzeczy jak: Wyjątkowa Siła, Okiełznanie. Ale reszta już mi kompletnie nie pasuje do demona. Finansowanie to bym prędzej zrozumiał gdyby miał człowiek czy krasnolud. Demon na zakupach. Demon po prostu powinien ukraść to co by chciał kupić ale wiem że to nie pasuje bo kasę każdy potrzebuje na przedmioty itd. Dlatego może w ogóle usunąć tą specjalizacje no chyba że pasuje wam że człowiek i krasnolud mają większe szanse. Potem Opanowanie. To już powinno się znaleźć w opisie ras czy coś w tym stylu ale demon też mi się kojarzy z monstrum niszczącym wszystko na swej drodze. Każda rasa powinna mieć swoją słabość i to mogło by być słabością demonów. Wyjątkowa Siła, Wyjątkowa Zręczność. Siłę pisałem już że rozumiem ale ogólnie kiedy ktoś ma sylwetkę Pudzianowskiego to za zwinny czy zręczny nie jest. Achmed właśnie ma na avie takiego pakera to wyjątkowa zręczność jest wręcz nie możliwa. Okiełznanie. Nie mam nic przeciwko. Włamywanie Się. No to się ubawiłem. W opisie jest że wszystkie drzwi stoją otworem czy jakoś tak. Demonom nie jest potrzebna ta umiejętność bo mogą po prostu jebnąć rogami drzwi i wylatują one w powietrze. Z takimi wielkimi łapami wątpię by były w stanie bawić się tymi szpileczkami, igiełkami, wytrychami i innymi takimi. Kopnie drzwi tylko raczej niezauważony nie wejdzie.

2. Po drugie kiedy się wybierze profesje łucznika to od razu jesteśmy mistrzem łuku. Kiedy maga to jesteśmy mistrzami czarów. Chciałbym zaproponować aby na początku postać się musiała wyszkolić. Dobrze by było dodać do miast nauczycieli, jaką akademię. Po jej ukończeniu ma się jakieś tam podstawowe doświadczenie a potem przydziela się jej mistrza (pewnie powiecie że z naruto ściągam ale co tam). Postać mogła by sobie sama wybrać mistrza albo jeśli nie wie kogo to by jej dodawał burmistrz. Dzięki temu można by trochę ograniczyć historię postaci bo np. w historiach ktoś napisał, anioł jakiś, że jest najpotężniejszym aniołem. (Nie pamiętam nicku, sory.) Ale tak można by opisać co się działo na forum. Taki pamiętnik można by zrobić. "Gdy ukończyłem akademię moim mistrzem został...". Nie jestem pewien czy to wypali ale było by to dobre ograniczenie postaci. W akademii by wybrał swoją profesję i w danym kierunku by go szkolono. Jeżeli wojownik nigdy na forum nie wziął łuku do ręki to nie powinien umieć się ją posługiwać. Sądzę że dobrze by było aby GM miał listę userów z opisanymi ich umiejętnościami aby postacie nie mogły zrobić czegoś ponad umiejętności albo zrobić dział z kartami postaci i tam wszystko uporządkować. Ci gracze co już są mogli by właśnie zostać tymi nauczycielami itd. no bo ktoś musi uczyć nowych userów ale dalej by już nauczycielami mogli zostać nowi userzy kiedy staną się tak silni jak mistrz. I to właśnie mistrz powinien ocenić. Lecz przed tym wypadało by ograniczyć i mistrzów by mogli perfekcyjnie posługiwać się bronią do której mają profesję. Oczywiście nie mówię że wyłącznie ale żeby np. jeśli zabójca i łucznik strzelają do celu to żeby zabójca z 10 strzałów trafił 1 a łucznik z 10 trafił 9.

3. Jeśli by wprowadzić to co wcześniej napisałem i GM powinien trochę ostrzej oceniać to co robi postać. Np. jeśli początkująca postać pójdzie gdzieś na wyprawę i zaatakuje ją dzik (była by to naprawdę początkująca postać) i np. napisze: "zachodzę dzika od tyłu i zabijam" to GM: " Nawet nie przeszedłeś treningu w używaniu miecza. Twój atak nie trafia w dzika ponieważ wystraszony ucieka. Po chwili okazuje się że było to jeszcze dziecko i jego matka naciera na ciebie z za krzaków." Oczywiście lepszym graczom dzik nie powinien zagrażać. Ktoś kto np. ma już mistrza i trochę się nawet po uczył. Na smoka to i tak za małe ale ze zwierzętami powinien sobie dać radę. A podczas walk GM powinien odpowiadać po każdym poście. Albo przynajmniej po dwóch. Właściwie za fantazjowałem żeby zrobić coś dzięki czemu można napisać posta tak aby jaką jego część mógł przeczytać tylko GM, np. kiedy planujemy zrobić jakąś zasadzkę bo nie możemy napisać: "Używam iluzji aby zwabić wroga" bo wtedy drugi może napisać: "Zauważyłem że to iluzja i nie dałem się." Jeśli tylko GM mógłby wiedzieć co planuje gracz w zależności od jego doświadczenia w tym kierunku mógłby między postami napisać do tego drugiego albo: "Zauważyłeś że twój przeciwnik użył iluzji" albo jeśli był by dobry ten pierwszy gracz: "Twój przeciwnik dziwnie zmienił pozycje ale nie jest to istotne". Kiedyś widziałem taki kod że tylko admin widzi ale to już jak wy chcecie. Fajnie by było ale nie jest to aż tak istotne. Podczas walk też powinien oceniać bo ostatnio zauważyłem że gracze walczą po prostu we dwie osoby i nikt się nie wtrąca. GM mógłby tam odpisywać tak jak to było z dzikiem tylko atakowały by druga postać a nie GM jako zwierze.


Wiem że to wszystko to były by spore zmiany i wiem też że to ładnie brzmi a jak się to wprowadzi to będzie zupełnie inaczej ale powiem krótko. Tu opisałem forum którego często szukałem. Zwłaszcza chodzi mi o tą naukę. Teraz możecie oceniać, wytykać błędy bo jak napisałem na początku może to być trochę chaotyczne i wiem że ma wiele nie dociągnięć.


Rasa: Elf
Profesja: Zabójca
Specjalizacja: Wyjątkowa zręczność, Włamywanie się
Czary: Paraliż [40], Cios Węża [50], Lot [20], Iluzja [30], Trujący pocisk [80], Płaszcz [10]
Mana: 100
Pomocnik: ---
Ekwipunek:
-Przy sobie: Sztylety, Nóż, Buty, Zbroja, Pierścień Feniksa|3 walki,
Księżycowa żelazna zbroja|3 walki

-Używane podczas bitew: Tarcza
Złoto: 28.499g
Budynek: ---
Wygrane walki: 1

Offline

 

#2 2009-08-22 13:59:46

Shobu

Modo/Elf

Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 176
Punktów :   

Re: Doświadczenie postaci i GM

Nie mam żadnych ale Realizacja tego pomysłu może być trudna,ale być musi.


Moja karta:

Rasa:Elf
Profesja:Wojownik
Specjalizacja:Wyjątkowa siła,Opanowanie,Okiełznanie
Czary: Szał(10), Kameleon(150), Dusza(100), Broń światła(30), Kopia(50),Święta tarcza(200)
Mana: 200
Pomocnik:-------
Ekwipunek: Topór, Kamień Cienia, Zbroja, Tarcza, Jaskrawy kamień zaćmienia(2 walki)
Złoto:12.300g
Budynek:Ratusz Miejski (Molibia)
Wygrane walki:3

Offline

 

#3 2009-08-22 14:22:02

GM-ikiooo

S'GM/Demon

10603961
Skąd: Gł-zy
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 380
Punktów :   
Funkcja: Egz. - pozwala założyć gildię
WWW

Re: Doświadczenie postaci i GM

Alix napisał:

To znaczy wybór trochę ograniczyć (dalej opisze) a kupno to już w ogóle.

Kupno? Płaci się nauczycielom za wyszkolenie.

Alix napisał:

Rasy nie są aż tak dobrze opisane ale z awatarów wnioskuje że są one silnymi, wielkimi bykami a (dla przykładu) achmed ma specjalizacje: Finansowanie, Opanowanie, Wyjątkowa Siła, Wyjątkowa Zręczność, Okiełznanie, Włamywanie Się. Rozumiem że są takie rzeczy jak: Wyjątkowa Siła, Okiełznanie. Ale reszta już mi kompletnie nie pasuje do demona. Finansowanie to bym prędzej zrozumiał gdyby miał człowiek czy krasnolud.

To dobry pomysł, zrobię tak każda rasa ma na początku inną specjalizację i jeśli ktoś chce się wyszkolić w specjalizacji, to tylko te które są mu dozwolone.


Alix napisał:

Wyjątkowa Siła, Wyjątkowa Zręczność. Siłę pisałem już że rozumiem ale ogólnie kiedy ktoś ma sylwetkę Pudzianowskiego to za zwinny czy zręczny nie jest. Achmed właśnie ma na avie takiego pakera to wyjątkowa zręczność jest wręcz nie możliwa.

Avatarów nie ma tysięcy i nie zawsze można wybrać odpowiedniego. Będzie za to tak, iż gdy ma ktoś wyjątkowąsilę, nie może mieć wyjątkowej zręczności i na odwrót. To racja.

W drugim pkt.... nie wypowiem się . To dużo pracy wprowadzę to z czasem, a zwłaszcza jak będzie więcej userów.

Alix napisał:

Jeśli by wprowadzić to co wcześniej napisałem i GM powinien trochę ostrzej oceniać to co robi postać. Np. jeśli początkująca postać pójdzie gdzieś na wyprawę i zaatakuje ją dzik (była by to naprawdę początkująca postać) i np. napisze: "zachodzę dzika od tyłu i zabijam" to GM: " Nawet nie przeszedłeś treningu w używaniu miecza. Twój atak nie trafia w dzika ponieważ wystraszony ucieka.

To samo co powiedziałem wcześniej ;].

PS: Alix dałbym Ci warna za to ,,je***ć" ale ujdzie za taką pracę. Ten jedyny raz


Rasa: Demon
Profesja: Zabójca
Czary: Paraliż, Iluzja, Lot, Cios Węża
Specjalizacja: Okiełznanie
Mana: 50
Pomocnik: ---
Ekwipunek: Sztylety, nóż, tarcza (podczas walki), zbroja, buty, kamień cienia, kamień światła,
trzy beczki z prochem strzelniczym (w mieście), Złoty Hełm Energii 2 walki
Złoto: 16.000g
Budynek: Mieszka w ratuszu w Travical.
Wygrane walki: 0

http://img2.vpx.pl/up/20090615/userbar.png
http://img2.vpx.pl/up/20090615/firefox.png
http://img2.vpx.pl/up/20090615/stick.gif

Offline

 

#4 2009-08-22 14:53:43

Achmed

Mini admin/Demon

Zarejestrowany: 2009-07-07
Posty: 173
Punktów :   

Re: Doświadczenie postaci i GM

Mnie sie ogólnie podoba ale niech mi po wprowadzeniu zmian z tymi specjalizacjami to wytłumaczy.

I co do specjalizacji to jeśli nie będzie można mieć wszystkich to sie powinno dostać kasę wydaną na trening z powrotem (przynajmniej ja)
Mistrzowie całkiem spoko lecz powinno by być wynagrodzenie.

Nie kumam po co są wtedy te czary wszystkie, mag spoko on zna czary, zabójca on powinien znać tylko jakieś zatrucia, czar żeby sie ukryć i tyle, wojownik zawsze jest tak że wojownik to półmózg który dostał mieczyk/toporek czy co tam mama dała i nie zna czarów, łucznik to jakieś na przedłużenie ataku, lub tak jak jest płonąca strzała i ew na wzmocnienie strzału.

Lecz każdy powinien umieć dobrze (po treningach) walczyć po swojemu np. łucznik na dystans, lecz nawet robin hood miał jakiś mieczyk czy jakieś inne gówno żeby walczyć w zwarciu, bo tak to wyskoczy ci przed nosem jakiś stefan wojownik z mieczem i zacznie na ciebie biec i atakować no to jest w 90% pewne, że będzie dead, każdy powinien sie skupiać na rozwijaniu swojej profesji lecz umieć też trochę z innej. Zawsze można też zrobić tak, że nie będzie profesji do wyboru, tylko pójdzie sie do akademii powiedzmy na woja, skończy sie będzie sie trenować , uda sie pokonać dzika, ba nawet jego matkę i będzie można pójść do innej akademii powiedzmy łucznika i będzie można sie nauczyć strzelać z łuku itd. Będzie można uczyć sie w każdej akademii, w każdej profesji lecz tylko w swojej pierwszej bez ograniczeń, a w pozostałych będzie sie można szkolić lecz do pewnego momentu, lub w innych akademiach będzie sie można nauczyć tylko posługiwać bronią, bez żadnych czarów dla danej (obecnie) profesji.

Co do 3 pkt to znowu proponuję przygodę, bo są wyprawy, za nie są nagrody, są wyczapiste rzeczy do zrobienia itp, ale to tylko tymczasowe, a w przygodach, można by podróżować po np. lesie i tam spotykać zwierzęta, walczyć z nimi, podróżować jak naprawdę sie podróżuje czyli z miasta do miasta, czasem sie znajdzie jakieś fajne miejsca, może jakiegoś super zaje******o mistrza który nas trochę podszkoli i np. umrze widząc jacy jesteśmy beznadziejni, lub wyjedzie na jakąś bitwę aby pomóc swojemu ludowi, czy ktoś go porwie i my będziemy musieli go uwolnić i po uwolnieniu go coś dostaniemy, jakiś artefakt, czy nauczy nas jakiegoś specjalnego czaru (jeśli szybciej nie umrze) i tego typu rzeczy.

Ostatnio edytowany przez Achmed (2009-08-22 16:09:08)


Rasa: Demon
Profesja: Łucznik
Poziom: 1
Czary: Płonąca strzała(25), Zlodowaciała strzała(50), Wataha strzał(5), Wietrzny bieg(50), Pożoga(30), Celna strzała(50), Duplikat(150), Deszcz strzał(300)
Specjalizacja: Opanowanie, Wyjątkowa Siła, Wyjątkowa Zręczność, Okiełznanie
Mana: 50
Pomocnik: ---
Ekwipunek: Łuk, 100 strzał, 2 kamienie światła, zbroja, tarcza, Łuk z rogu Minotaura, 2 kamienie cienia, 3 beczki z prochem
Złoto: 27000g
Budynek: ---
Wygrane walki: 0

Offline

 

#5 2009-08-22 16:13:04

Alix

Modo/Elf

Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 169
Punktów :   
Funkcja: Opiekun

Re: Doświadczenie postaci i GM

No można powiedzieć że Achmed rozwinął trochę mój pomysł. Oczywiście zgadzam się z Achmedem.
Co prawda to że się uczy we wszystkich akademiach trochę mi się nie podoba. Oczywiście łucznik rzeczywiście musiał by mieć jakąś broń więc pomysł nauki do pewnego poziomu jest też interesujący. Może właśnie akademia by była jedna gdzie uczyli by się podstaw obsługi każdej broni a dopiero kiedy przydziela się im mistrza uczą się dalej. Co do czarów to z jednej strony masz rację ale z drugiej w takich grach jak Sacred jest zrobione podobnie że mag używa żywiołów do walki głównie a inni mają jakieś takie... (nie wiem jak to opisać). No mi się trudno wypowiedzieć na ten temat bo właściwie i to co mówi Achmed wydaje mi się prawdą ale i to co jest na forum nie wygląda jak błąd.


Rasa: Elf
Profesja: Zabójca
Specjalizacja: Wyjątkowa zręczność, Włamywanie się
Czary: Paraliż [40], Cios Węża [50], Lot [20], Iluzja [30], Trujący pocisk [80], Płaszcz [10]
Mana: 100
Pomocnik: ---
Ekwipunek:
-Przy sobie: Sztylety, Nóż, Buty, Zbroja, Pierścień Feniksa|3 walki,
Księżycowa żelazna zbroja|3 walki

-Używane podczas bitew: Tarcza
Złoto: 28.499g
Budynek: ---
Wygrane walki: 1

Offline

 

#6 2009-08-22 16:18:58

Achmed

Mini admin/Demon

Zarejestrowany: 2009-07-07
Posty: 173
Punktów :   

Re: Doświadczenie postaci i GM

No najlepszy pomysł jest z tą 1 akademią do nauki obsługi broni, a dopiero z mistrzem nauka czarów i super władania dana bronią.
Zapewne nie widziałeś mojego edita jak zrobiłem własnie, że uczą sie tylko obsługi broni w każdej akademii, chyba, że źle cie zrozumiałem.


Rasa: Demon
Profesja: Łucznik
Poziom: 1
Czary: Płonąca strzała(25), Zlodowaciała strzała(50), Wataha strzał(5), Wietrzny bieg(50), Pożoga(30), Celna strzała(50), Duplikat(150), Deszcz strzał(300)
Specjalizacja: Opanowanie, Wyjątkowa Siła, Wyjątkowa Zręczność, Okiełznanie
Mana: 50
Pomocnik: ---
Ekwipunek: Łuk, 100 strzał, 2 kamienie światła, zbroja, tarcza, Łuk z rogu Minotaura, 2 kamienie cienia, 3 beczki z prochem
Złoto: 27000g
Budynek: ---
Wygrane walki: 0

Offline

 

#7 2009-08-22 16:37:42

Alix

Modo/Elf

Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 169
Punktów :   
Funkcja: Opiekun

Re: Doświadczenie postaci i GM

No bo mi chodzi że się będą uczyć w akademii obsługi każdej podstawowej broni. W jednej akademii a ty napisałeś że: "tylko pójdzie się do akademii powiedzmy na woja, skończy się będzie się trenować , uda się pokonać dzika, ba nawet jego matkę i będzie można pójść do innej akademii powiedzmy łucznika"
Z tego co zrozumiałem to chcesz aby chodzić do różnych akademii by nauczyć się obsługi różnych broni a mi chodzi aby nauczyć się wszystkiego w jednej a dopiero mistrz nauczy cię do perfekcji. Np. po ukończeniu akademii łucznik z 10 strzałów celnie trafią 3 a po nauce u mistrza będzie trafiał 5, 6, 7 itd. aż nie dojdzie do perfekcji i nie opuści nauczyciela. Chciałbym aby trwało to trochę dłużej bo nie można zostać mistrzem w 5 dni ale to jak chcecie. Jeśli gracz np będzie pisał takie porządne posty w stylu: "Wyciągnąłem powoli strzałę z aby nie spłoszyć ptaka. Naciągnąłem cięciwę również powoli i starałem się wycelować." itd. Wtedy można przyspieszyć naukę bo widać że się stara ale jeśli będzie coś w stylu: "Strzelam i zabijam ptaka". To raczej powinno się go trochę skarcić.


Rasa: Elf
Profesja: Zabójca
Specjalizacja: Wyjątkowa zręczność, Włamywanie się
Czary: Paraliż [40], Cios Węża [50], Lot [20], Iluzja [30], Trujący pocisk [80], Płaszcz [10]
Mana: 100
Pomocnik: ---
Ekwipunek:
-Przy sobie: Sztylety, Nóż, Buty, Zbroja, Pierścień Feniksa|3 walki,
Księżycowa żelazna zbroja|3 walki

-Używane podczas bitew: Tarcza
Złoto: 28.499g
Budynek: ---
Wygrane walki: 1

Offline

 

#8 2009-08-22 16:48:26

GM-ikiooo

S'GM/Demon

10603961
Skąd: Gł-zy
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 380
Punktów :   
Funkcja: Egz. - pozwala założyć gildię
WWW

Re: Doświadczenie postaci i GM

Już mały pomysł mam, ale według was, jakby się odbywały lekcje? Bo czarów uczy się wygrywając walki (w jakimś stopniu to trening).


Rasa: Demon
Profesja: Zabójca
Czary: Paraliż, Iluzja, Lot, Cios Węża
Specjalizacja: Okiełznanie
Mana: 50
Pomocnik: ---
Ekwipunek: Sztylety, nóż, tarcza (podczas walki), zbroja, buty, kamień cienia, kamień światła,
trzy beczki z prochem strzelniczym (w mieście), Złoty Hełm Energii 2 walki
Złoto: 16.000g
Budynek: Mieszka w ratuszu w Travical.
Wygrane walki: 0

http://img2.vpx.pl/up/20090615/userbar.png
http://img2.vpx.pl/up/20090615/firefox.png
http://img2.vpx.pl/up/20090615/stick.gif

Offline

 

#9 2009-08-22 17:23:17

Alix

Modo/Elf

Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 169
Punktów :   
Funkcja: Opiekun

Re: Doświadczenie postaci i GM

Co do tego to mam nawet wątpliwości bo potrzeba więcej userów a mam przeczucie że za dużo ich już nie przyjdzie. Akademia mogła by być krótka. Jakaś osoba by była nauczycielem. Kazała graczom wybrać broń i jeśli chcieli by się nauczyć obsługi kilku to weźmie kilka po kolei. Potem w jakieś zali musieli by zabić jakiegoś kurczaka czy coś tam innego a nauczyciel by jakiś wykład dał. Jeśli gracze nie rozpiszą się odpowiednio tylko nazmyślają jakieś głupoty to GM oceni czy się udało czy nie i wtedy nauczyciel: "bardzo ładnie, ty jeszcze trochę popracuj itd." Jeśli ktoś wciąż nie rozumie mógłbym zostać tym nauczycielem chodź skoro to mój pomysł i jeśli się sprawdzi zależało by mi na byciu mistrzem. Ale mimo wszystko na pokaz mogę to wszystko przedstawić. Co prawda głupio by było za każdym razem robić to samo ale sądzę że można by zrobić jakieś terminy nauki. GM na prawdę by miał przy tym dużo do roboty ale jeszcze się zobaczy. Potem kiedy się otrzyma mistrza będzie można po prostu z nim podróżować. Potem znowu GM musiał by wymyślić wyprawę dla każdego Mistrza z uczniem ale zważywszy że nie ma za dużo graczy i wypraw na pewno nie będzie za dużo. Potem znowu można uczyć graczy np. ostrzyć miecz itd. Tylko trzeba by wprowadzić miecze bo puki co nikt ich nie ma. Sądzę że fajnie by było powiększyć arsenał wtedy można by urozmaicić opis posługiwania się bronią bo jeśli każdy będzie miał topór czy miecz to nie będzie nic ciekawego a w dawnych czasach ludzie różne mieli bronie i można jakieś i nasze wymyślić.


Rasa: Elf
Profesja: Zabójca
Specjalizacja: Wyjątkowa zręczność, Włamywanie się
Czary: Paraliż [40], Cios Węża [50], Lot [20], Iluzja [30], Trujący pocisk [80], Płaszcz [10]
Mana: 100
Pomocnik: ---
Ekwipunek:
-Przy sobie: Sztylety, Nóż, Buty, Zbroja, Pierścień Feniksa|3 walki,
Księżycowa żelazna zbroja|3 walki

-Używane podczas bitew: Tarcza
Złoto: 28.499g
Budynek: ---
Wygrane walki: 1

Offline

 

#10 2009-08-22 18:03:37

Shobu

Modo/Elf

Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 176
Punktów :   

Re: Doświadczenie postaci i GM

Co do powyższych to powinna być jedna akademia, w której uczy się wszystkiego od podstaw. Dalej można,by było wybrać sobie mistrza i szkolić się w drodze wojownika/maga/zabójcy/łucznika, czy kogo tam. Na dodatek trzeba by było trochę zmienić styl gry forum. Na razie jakby tak... hmmmm nic się nie dzieje. Proponuje dodać też jakieś zawody,rzemiosła,by trochę urzeczywistnić grę. (To by był także dodatek do akademii) No bo w końcu wypłaty od tak z powietrza nie powinny się brać. Proponuje też zrobić jakieś pole treningowe, gdzie można,by było uczyć się technik (to chyba określenie,którego szukałeś Alix ) i ćwiczenia atrybutów,które także proponuje dodać. (Wtedy nie wystarczyła,by sama nauka specjalizacja. Żeby mieć wyjątkową siłę trzeba by było też potrenować). To na razie tyle co sądzę o akademiach/treningach/atrybutach/technikach. No i proponuje dodać handlarza dla wszystkich. Nie ma,że jeden ma ekwipunek dla łucznika,a drugi dla wojownika Jeden handlarz,który handlowałby,by brońmi (to chyba oczywiste,że woj nie kupi łuku,a zabójca toporu Tyle,że np. łucznik może oprócz łuku,kołczanu i strzał kupić też sztylet,albo nóż no nie?), jednego handlarza,który handlowałby magicznymi akcesoriami (Jakieś napoje wzmacniające,pierścionki wznawiające atrybuty i inne pierdoły) i zbrojmistrza czy coś w tym stylu. Co prawda to wszystko wymagałoby,by wieeeeeeeleeeee pracy i ponownej konserwacji forum. Ale proponuje to zrobić,by je polepszyć,bo jak na razie jest mało userów. (A nie sprowadzimy ich wprowadzając kont premium O.O) Tyle,że tu jest kolejny szkopuł. Jedna osoby (W tym przypadku nasz biedny,leniwy ikiooo ;]) nic nie wskóra,bo jak już mówiłem to roboty od cholery. Proponuje,by zebrać jakiś team i zacząć prace od początku. A co do mnie to myślę (i mam nadzieję,że ikiooo się ze mną zgadza) świetnie nadawaliby się przede wszystkim Alix i Achmed,gdyż ich pomysły są po prostu najlepsze. Nie chciałbym,żeby to forum zostało zamknięte,a jeżeli tak to zostanie to do tego na pewno dojdzie. To tyle,co do mojego komentarza.


Moja karta:

Rasa:Elf
Profesja:Wojownik
Specjalizacja:Wyjątkowa siła,Opanowanie,Okiełznanie
Czary: Szał(10), Kameleon(150), Dusza(100), Broń światła(30), Kopia(50),Święta tarcza(200)
Mana: 200
Pomocnik:-------
Ekwipunek: Topór, Kamień Cienia, Zbroja, Tarcza, Jaskrawy kamień zaćmienia(2 walki)
Złoto:12.300g
Budynek:Ratusz Miejski (Molibia)
Wygrane walki:3

Offline

 

#11 2009-08-22 18:06:57

GM-ikiooo

S'GM/Demon

10603961
Skąd: Gł-zy
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 380
Punktów :   
Funkcja: Egz. - pozwala założyć gildię
WWW

Re: Doświadczenie postaci i GM

No tak, ale każdy by mógł tę np. Wyjątkową Siłę wytrenować bijąc w drzewo?


Rasa: Demon
Profesja: Zabójca
Czary: Paraliż, Iluzja, Lot, Cios Węża
Specjalizacja: Okiełznanie
Mana: 50
Pomocnik: ---
Ekwipunek: Sztylety, nóż, tarcza (podczas walki), zbroja, buty, kamień cienia, kamień światła,
trzy beczki z prochem strzelniczym (w mieście), Złoty Hełm Energii 2 walki
Złoto: 16.000g
Budynek: Mieszka w ratuszu w Travical.
Wygrane walki: 0

http://img2.vpx.pl/up/20090615/userbar.png
http://img2.vpx.pl/up/20090615/firefox.png
http://img2.vpx.pl/up/20090615/stick.gif

Offline

 

#12 2009-08-22 18:08:36

Shobu

Modo/Elf

Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 176
Punktów :   

Re: Doświadczenie postaci i GM

Cholera.... Podnosząc głazy,ciężary czy inne ciężkie gówna. Nigdy nie byłeś na wfie,żeś się nie domyślił? -.-


Moja karta:

Rasa:Elf
Profesja:Wojownik
Specjalizacja:Wyjątkowa siła,Opanowanie,Okiełznanie
Czary: Szał(10), Kameleon(150), Dusza(100), Broń światła(30), Kopia(50),Święta tarcza(200)
Mana: 200
Pomocnik:-------
Ekwipunek: Topór, Kamień Cienia, Zbroja, Tarcza, Jaskrawy kamień zaćmienia(2 walki)
Złoto:12.300g
Budynek:Ratusz Miejski (Molibia)
Wygrane walki:3

Offline

 

#13 2009-08-22 18:12:32

GM-ikiooo

S'GM/Demon

10603961
Skąd: Gł-zy
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 380
Punktów :   
Funkcja: Egz. - pozwala założyć gildię
WWW

Re: Doświadczenie postaci i GM

To nie domyślane, ponieważ ktoś podniesie kilka głazów i będzie miał wyjątkową siłe...?


Rasa: Demon
Profesja: Zabójca
Czary: Paraliż, Iluzja, Lot, Cios Węża
Specjalizacja: Okiełznanie
Mana: 50
Pomocnik: ---
Ekwipunek: Sztylety, nóż, tarcza (podczas walki), zbroja, buty, kamień cienia, kamień światła,
trzy beczki z prochem strzelniczym (w mieście), Złoty Hełm Energii 2 walki
Złoto: 16.000g
Budynek: Mieszka w ratuszu w Travical.
Wygrane walki: 0

http://img2.vpx.pl/up/20090615/userbar.png
http://img2.vpx.pl/up/20090615/firefox.png
http://img2.vpx.pl/up/20090615/stick.gif

Offline

 

#14 2009-08-22 18:15:07

Alix

Modo/Elf

Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 169
Punktów :   
Funkcja: Opiekun

Re: Doświadczenie postaci i GM

Tylko musi podnieść z kilka tysięcy głazów a GM będzie musiał to czytać i jeśli uzna że to nie możliwe po 5 może napisać że zemdlał z przemęczenia.


Rasa: Elf
Profesja: Zabójca
Specjalizacja: Wyjątkowa zręczność, Włamywanie się
Czary: Paraliż [40], Cios Węża [50], Lot [20], Iluzja [30], Trujący pocisk [80], Płaszcz [10]
Mana: 100
Pomocnik: ---
Ekwipunek:
-Przy sobie: Sztylety, Nóż, Buty, Zbroja, Pierścień Feniksa|3 walki,
Księżycowa żelazna zbroja|3 walki

-Używane podczas bitew: Tarcza
Złoto: 28.499g
Budynek: ---
Wygrane walki: 1

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.piastbialystok.pun.pl www.csnc.pun.pl www.malaguti.pun.pl www.pokefun.pun.pl www.eurotranspoland.pun.pl